Запис на ТО
Запис на кузовний ремонт
Замовити онлайн консультацію
Завантажити брошури
Моя Toyota
Замовити запчастину
Разрахувати кредит
Trade-In
Передзвоніть мені

Toyota Sports 800. Легенда, яка повернулася до життя!

Це дивовижна історія відновлення дійсно легендарного японського автомобіля, який виграв першу в історії 500-кіометровую гонку на трасі Сузука Цю машину зі скромним двоциліндровим 790-кубовим моторчиком з повітряних охолодженням почали випускати в Японії в 1965 році.

/

Це був справжній спортивний автомобіль, тільки дуже маленький. І як всякий спорткар, його будували майже штучно. Всього Toyota побудувала 3 131 таких автомобілів. А цей, мабуть, найвідоміший. Саме він виграв першу в історії 500 кілометрову гонку на трасі Сузука в 1966 році. За умови, що шансів у пілота Шіхомі Тосоя не було. Проти його Sports 800 на старт вийшли Nissan Fairlady 1600, Nissan Skyline GT, Honda S600 і навіть Lotus Elan.

/

Історія замовчує, яку максимальну швидкість розвивала ця гоночна машина. Відомо тільки, що стандартний 45-сильний мотор розганяв її до 150 км / год. Для гоночної версії був виготовлений новий розподільний вал, ефективний впускний колектор, встановлений більш продуктивний карбюратор. Але головне, в багажнику було встановлено великий бензобак. Все інше - стандартно. Скромний каркас безпеки і розпірка на опорних підшипниках амортизаторів для збільшення жорсткості кузова.

/

Шансів у Toyota Sports 800 практично не було, але вже до другої половини гонки стало ясно, що малюк мчить до перемоги. Легенда того часу свідчила, що це спорткупе витрачало не більше 3,2 літрів палива на сотню. У гонці це й підтвердилося. Мало того, що Toyota жодного разу не заїхала в бокси на дозаправку, на фініші у великому баку залишалося близько третини бензину. Не знадобилася і заміна шин. При стандартный вазі в 580 кг, а спортивна машина важила менше, шин вистачило на всю гонку. Хоча і попереду і ззаду в кузов були вживлені опори для домкратів.

/

До сих пір про цей автомобіль збереглася тільки легенда. Але абсолютно несподівано спортивний підрозділ Toyota GAZOO скромно заявила, що не тільки знайшла Toyota Sports 800 з номером шасі UP 15-100007, а й відреставрувала його. Саме ця машина і перемогла в тій 500-кілометровій гонці 1966 року.

Регламент електронного доступу до інформації

На сайті Toyota.ks.ua застосовано технологію HTTP-Cookie, що уможливлює більш якісне подання контенту для відвідувачів. Якщо ви згодні з цим, просто продовжуйте користуватися сайтом, як ви звикли.